– Зараз ти потрапила у простір Кабінету доктора Калігуси… І вибратися з нього звичним шляхом уже не зможеш…

Неоготика… Міфологія… Динаміка змісту за образів…
Якщо відверто, то я не очікувала, що сучасна українська література збагачена такою якісною й окультивною містикою.
В основу сюжету покладено відомі авторові, Дмитрові Білому, факти й події, пов’язані з Кабінетом доктора Калігуси. Ба більше, текст насичений елементами слов’янської міфології. І таке поєднання та ще й авторське чуття слова виплекали досить-таки гідний роман – “Кабінет доктора Калігуси”.

Перш за все варто зазначити, що не варто ототожнювати цю книгу із еротикою і БДСМ, оскільки тут немає акцентів на так званих “постільних” сценах (хоча й вони є, але без зайвих деталей); молодих, вродливих дівчат туго й безжально боляче зв’язвують задля виконання Ритуалу, коріння якого прадавне й лихе.

Полотно поступово боляче й невідворотно поглинало її тіло. Зрештою вона перестала пручатися. Уткнувшись обличчям у постіль, здригаючись від сліз відчаю, відчувала, як тканина стискає коліна, стегна, придавлює до тулуба руки. Дем та Ядвіга сповивали її мовчки, лише іноді перемовляючись. Інга відчула, як її перевертають на спину, як шар за шаром жорстка тканина стягує груди і плечі. Вона майже нічого не бачила крізь повутиння кіс, які гостро ятрили мокре обличчя.

Подільське містечко Млинник має моторошну й незвичайну історію, яка сягає тих диких часів, коли утверджувала матріархат Власта-завойовниця. І мала вона чотирьох посестер – Інгулу, Мелу, Ядвігу й Йоанну. Однак людська натура – це досить-таки хитра штука, й зажадали войовниці принести в жерву Цареві-Павуку ту, яку сестрою звали, бо прагнули слов’янські амазонки крові й влади. Та не судилося їм завершити Ритуал… уперше.
Автор єднає минуле й теперішнє, переносить образи крізь час, проте не змінює бажань героїв.
Коли Інга прибула в місто Млинник на запрошення тамтешніх краєзнавців, вона й гадки не мала, що ця поїздка змінить її: ламаючи, травмуючи, катуючи.

Уяви собі: короткий мотуз, лишень три зашморги, три таємничі вузли, але світ навколо тебе… і ти сама… змінилися!..

Отож щоб завершити давній Ритуал, на Інгу починається дике полювання людей-хижаків: місто її просто так не відпустить.
Куди б її не занесло, де б вона не знайшла прихистку, кому б не повірила. Інга стала бранкою старого Млинника. І як би відчайдушно вона не билася, як би швидко вона не бігла, їй не вберегти себе від Нього:

Він був роздягнутий… У темряві ледь жовтіло його глевке напіврозкладене тіло, готову будь-якої миті розпастися на гниле шмаття…
Ось він уже звисав над нею…
У Інги закотились очі, й вона безсило застигла: кисню навколо не залишилося…
Мертвий Холод, якого ніколи не відчувала у своєму житті, обпік їй стопи, попвз ногами, паралізував стегна…

Цікаво ще й те, що у романі тільки два позитивні персонажі, інші образи або на грані добра й зла, або, однозначно, тільні негативні. Автор зображує динаміку їхніх настроїв, знімає з їхніх облич “маски сутності”…
“Кабінет доктора Калігуси” містить ще й елементи натуралізму. Дійсно, деякі сцени настільки аморальні й огидні, і це дуже чітко увиразнює образи й сцени.

Мені сподобалося! Гідне чтиво! Рекомендую!

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s